Veiklos dešimtmetį kitąmet minėsianti „Kavos era“ pradeda naują etapą. Duris atvėrė antroji tinklo kavinė – papusryčiauti visą dieną lankytojai galės naujojoje tinklo lokacijoje, įsikūrusioje Senamiesčio ir Naujamiesčio sandūroje iškilusiame verslo centre „Yellowstone“.
Pirmajame verslo centro aukšte pradėjusi veikti kavinė vienu metu galės aptarnauti iki 50 lankytojų. Pasak vieno iš įmonės vadovų Laimono Bečalio, naujoji vieta dirbs pagal laiko patikrintą konceptą.
„Buvome pirmieji į Lietuvą atnešę konceptą „pusryčiai visą dieną“. Mūsų tikslas buvo suformuoti pusryčių kultūrą. Tai pasiūlysime ir šioje vietoje. Esame žinomi dėl savo maisto kokybės, šviežumo ir nenorime blaškytis. Darome tai, ką mokame geriausiai ir žmonės mus vertina būtent už tai. Mums didžiausias įvertinimas yra lankytojų atsiliepimai, kad dešimt metų pas mus valgo, o maisto kokybė nepasikeitusi“, – sako L. Bečalis.
Naujoji „Kavos era“ meniu lankytojai ras savo pamėgtus patiekalus, tačiau gali tikėtis ir naujovių. Pasak vadovo, įrenginėjant naujas patalpas buvo galimybė suplanuoti didelę virtuvę, kuri leis į asortimentą įtraukti naujų skonių.
„Savanoriuose mūsų virtuvės galimybės yra ribotos, tad daug negalime sau leisti. Čia turėsime didelę virtuvę, kur matome potencialą eksperimentuoti, kurti ir žmonėms pasiūlyti kažką naujo. Stengiamės reguliariai pasiūlyti naujienų, ko dar niekas neturi. Nuolat ieškome naujų skonių, o kas mums patiems patinka, tą pristatome ir klientams. Didelė virtuvė suteiks dar daugiau galimybių eksperimentuoti, taip pat sutrumpinti patiekalų ruošimo laiką“, - sako L. Bečalis.
Iki šiol „Kavos era“ turėjo vieną kavinę Savanorių prospekte, kur norint pavalgyti tenka palaukti eilėje. Pasak L. Bečalio, ilgai ieškojus geriausio aptarnavimo varianto labiausiai pasiteisino gyvos eilės principas.
„Esame bandę daryti rezervacijas, bet geriausiai mums pasiteisino klientų aptarnavimas be rezervacijų. Visokių situacijų būdavo – klientai vėluoja ar iš vis nepasirodo nepranešę. Staliukai stovi tušti, o žmonės laukia eilėje. Supratome, kad geriausiai veikia gyva eilė – gali tekti šiek tiek luktelėti, bet tikrai gausite vietą“, – pasakoja „Kavos eros“ vadovas.
Pradėjusi veiklą kavinė dirbs iki 18 val., tačiau neatmetama galimybė ir prailginti darbo laiką.
„Visada girdime klientus, stengiamės atliepti jų poreikius. Naujoje vietoje startuojame su pilnai veikiančiu savo konceptu, tačiau turime minčių ir pratęsti darbo laiką, ir įtraukti naujų užkandžių, patiekalų, kas atitiktų šios vietos lankytojų poreikius“, – sako L. Bečalis.
Augantis šeimos verslas
„Kavos era“ yra šeimos verslas, įkurtas brolio ir sesers Laimono Bečalio ir Raimondos Liaudanskės, kartu su jos vyru Eimantu. Dar 2015 m. pradėjusi veikti „Kavos era“ ir šiandien laikosi savo verslo filosofijos – pabrėžia maisto kokybę, šviežumą ir draugišką atmosferą.
Kaip teigia įkūrėjai, verslo sėkmę lemia glaudus bendradarbiavimas – kiekvienas yra atsakingas už skirtingą veiklos dalį.
„Dirbame su sese ir jos vyru. Esame atradę mums tinkančią sinergiją, kuri leidžia sėkmingai judėti pirmyn. Esam pasidalinę pareigomis: sesės vyras Eimantas atsakingas už virtuvę, aš – už verslo procesus, komunikaciją, o sesė – už darbo organizavimą, personalą“, – sako L. Bečalis.
Plėtra po ilgo laiko
Iki Covid pandemijos „Kavos era“ turėjo 3 lokacijas Vilniuje – Savanorių prospekte, prekybos centre „Panorama“ ir gastronominiame maisto turguje Naujamiestyje. Pasibaigus pandemijai buvo nuspręsta palikti tik kavinę Savanorių pr.
„Pastebėjome, kad pasikeitė vartotojų įpročiai. „Panoramoje“ ir Naujamiestyje turėjome nedideles vietas, maistą gaminome ir tiekėme atvirose erdvėse. Po karantino žmonės pradėjo vengti masinio susibūrimo vietų, tai pajautėme ir mes – drastiškai krito rezultatai šiuose padaliniuose, todėl nusprendėme pasilikti tik kavinę Savanorių prospekte“, – pasakoja L. Bečalis.
Kurį laiką padirbėjusi vienoje lokacijoje, įmonė vėl pajautė pribrendusi plėtrai. Pasak vadovo, pasiūlymų plėstis jiems netrūksta.
„Praktiškai kas antrą dieną sulaukiame pasiūlymų iš naujai statomų verslo centrų, atsinaujinančių ar atsilaisvinusių patalpų savininkų, siūlančių įsikurti pas juos. Mums tai didelis įvertinimas, tačiau pradėję galvoti apie plėtrą, labai atsakingai rinkomės, kur įsikurti. Patalpas verslo centre „Yellowstone“ pasirinkome, nes ieškojome vietos arčiau centro, arčiau Žvėryno, kurio gyventojai buvo mūsų ištikimi lankytojai „Panoramoje“, – teigia vadovas.
Jis sako, kad Senamiesčio ir Naujamiesčio sandūroje įsikūręs verslo centras papirko strategiškai patogia, patrauklia vieta, jiems taip pat patiko sutvarkyta aplinka, kurioje kavinė planuoja įsirengti terasą.
„Eidami į bet kokią partnerystę norime sukurti pridėtinę vertę ir partneriui. Čia matome didelį potencialą. Tai yra modernus verslo centras su daugiau kaip tūkstančiu darbuotojų, aplink daug institucijų, įmonių, ugdymo įstaigų, nusimato nemažai plėtros. Tikime, kad galime būti stiprus traukos centras verslo bendruomenei ir kitiems lankytojams“, – sako L. Bečalis.
Atgimstanti miesto erdvė
Naujoji „Kavos era“ įsikurs A klasės verslo centre „Yellowstone“, iškilusiame pačiame centre, šalia Gedimino prospekto. Devynių aukštų, 9 800 kv. metrų ploto verslo centras „Yellowstone“ vystomas pagal profesoriaus Rolando Paleko idėją, bendradarbiaujant su jo vardo architektų studija ir projektavimo bendrove „Planas B“.
Baigtas statyti ir veiklą pradėjęs „Yellowstone“ – vienas pirmųjų iš esmės atsinaujinančio „Verslo trikampio“ atgimimo ženklų. Greta pagal jungtinį keturių architektų biurų pasiūlymą atnaujinus 3 ha teritoriją, darniai integravus komercines, gyvenamąsias ir visuomenines funkcijas, atkūrus ryšius su Neries krantine ir sukūrus jaukias viešąsias erdves, čia tikimasi sukurti gyvybingą ir visiems atvirą miesto rajoną.
Verslo centro erdvės suplanuotos taip, kad jas būtų paprasta pritaikyti pagal individualius verslo poreikius ir jų veiklos specifiką: nuomininkai turi galimybę formuoti tiek atvirą biuro erdvę, tiek atskiras, uždaresnes. Taip pat siūloma galimybė išsinuomoti pilnai įrengtus nedidelio ploto biurus, į kuriuos galima kraustytis iš karto.
Verslo centras yra lengvai pasiekiamas tiek asmeniniu, tiek viešuoju transportu, turi išvystytą infrastruktūrą, žalią ir gyvą vidinį skverą. Pastatas pasižymės atsinaujinančios energetikos sprendimais, užtikrinti mikroklimato kontrolę padės modernios inžinerinės sistemos. Projektas įgyvendinamas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM, siekiant gauti „BREEAM IN USE Excellent“ įvertinimą.
Tarp esamų ir būsimų nuomininkų yra telekomunikacijų įrangos įmonė „Peplink“, farmacijos didmenininkė „Lexano“, Danijos koncernas, Lietuvoje valdantis „Kalnapilio-Tauro grupę“, „Royal Unibrew“, elektroninius apsaugos sprendimus diegianti bendrovė „Euroelektronika“, Sakartvelo ambasada Lietuvos Respublikoje ir kt.